Ogrzewanie na podczerwień – rodzaje promienników podczerwieni

Zainteresowanie ogrzewaniem na podczerwień stale rośnie. Aktualnie do wyboru posiadamy szeroką gamę różnych urządzeń tego typu. Jakie są ich główne rodzaje?

Wybór odpowiedniego typu ogrzewania może być nie lada wyzwaniem, jeśli zależy nam na tym, aby było ono sprawne, wygodne, a przy tym także przyjazne dla środowiska naturalnego. Te wymagania potrafi spełnić ogrzewanie na podczerwień, które w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Ogrzewanie tego typu to ogrzewanie elektryczne, które prowadzone jest z wykorzystaniem specjalnych urządzeń – promienników podczerwieni. Emitują one energię podczerwoną, która potrafi ogrzewać człowieka i znajdujące się w jego zasięgu obiekty, dając bardzo dobry efekt – szybkie, komfortowe, a przy tym przystępne cenowo ciepło.

Aktualnie w sprzedaży znaleźć można różnego rodzaju promienniki podczerwieni, wśród których najbardziej popularne to:

• Promienniki przenośne i montowane na stałe.
• Panelowe promienniki podczerwieni.
• Maty emitujące energię podczerwoną.

Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach? Co najlepiej sprawdzi się jako ogrzewanie domu? Zapraszamy do sprawdzenia.

Promienniki przenośne i montowane na stałe
To często spotykane urządzenia, które wyposażone są w specjalny element grzejny emitujący energię podczerwieni. Są to promienniki przenośne, a także takie, które można zamontować na stałe, na przykład na ścianie. Można podzielić je na kilka typów, a mianowicie na krótkofalowe, średniofalowe oraz długofalowe.

Takie ogrzewanie na podczerwień używane jest najczęściej w większych budynkach, na przykład w magazynach, halach, kościołach, sklepach czy też na tarasach albo w ogrodach zimowych.

Panelowe promienniki podczerwieni
Takie promienniki najczęściej wybierane są jako ogrzewanie domu. Zaliczane są do kategorii długofalowych promienników. Panele tego typu można powiesić na ścianach albo na suficie, a następnie wystarczy podłączyć je do gniazdka, aby od razu zaczęły działać.

Panelowe promienniki podczerwieni mogą być estetycznym elementem aranżacji wnętrza. W sprzedaży można znaleźć promienniki posiadające różne kształty i wymiary, a także z efektownymi dekoracjami, na przykład przypominające obrazy.

Folie i maty emitujące energię podczerwoną
Trzecia propozycja na ogrzewanie elektryczne na podczerwień to folie oraz maty grzewcze. Tego typu materiały najczęściej używane są jako ogrzewanie podłogowe, ale można także montować je w ścianach i sufitach.

Więcej informacji o prezentowanych metodach ogrzewania na podczerwień można znaleźć już teraz on-line. Wybierz taką, która sprawdzi się najlepiej w Twoim domu.